prosinec, léta páně 2005

...
Je důležité dodržet postup instalace! Je ale vcelku logický - hry se instalují tak, jak vycházely postupně za sebou - tedy FB, přes to (do toho samého adresář) AEP a na konec PF.

U tohoto posledního programu bych trochu odbočil, neboť jeho instalace je trošku "složitější".
PF lze nainstalovat buď jako samostatnou hru (pak obsahuje jen letadla, mapy a mise týkající se pacifického bojiště) nebo jako tzv. "merged", čili sloučenou s předchozí verzí FB+AEP. Tím pak dosáhnete toho, že máte hru se všemi dostupnými letadly, co kdy ve Šturmovikovi vyšly. V případě, že máte dostatečně velký disk, můžete dokonce PF instalovat dvakrát - poprvé jako samostatnou hru, podruhé pak jako merged (ač zastánce používání především českých slov, v tomto případě budu používat slovo merged, protože se s tímto slovem budete setkávat při stahování patchů, ehm oprav :), kdy je třeba rozlišovat patch pro samostatnou verzi a právě tu sloučenou - merged).

Takže až se vás instalace zeptá, zda chcete instalovat Pacifiky jako samostatnou hru nebo "merged", je jen na vás co budete chtít. Já budu pokračovat ve verzi "merged". A opět instalovat do adresáře původního šturmovika.

Tímto máte nainstalovaný základ. Teď se ještě musí doinstalovat opravné patche. Bez nich by vaše instalace pro hraní na síti byla neúplná a při hraní byste brzy nadávali na zbytečné chyby, objevující se v programu :) Budete si muset z inetu stáhnout (případně někoho poprosit o stažení) dva opravné patche. Dávejte si pozor, jaké budete stahovat, respektive kam si jaké pak budete instalovat. Odkaz totiž dávám na stránku, kde je patch jak pro merged verzi, tak i pro samostatnou hru.
(poznámka: díky prehistoričnosti tohoto textu a především stáří hry Il-2 Sturmovik, nemusí být linky na opravné patche funkční.)

Stáhnout musíte jak verzi v3.03 (100MB), tak i verzi v3.04 (19,3MB, to už se dá i na modemu). Pro merged instalaci tyto soubory: pf_303m.exe a pf_v303m_to_v304m.exe. Až je budete mít stažené, spusťte nejprve pf_303m.exe a pak pf_v303m_to_v304m.exe. Opět si dejte pozor, v jakém pořadí patche spouštíte, je to důležité ! Po spuštění simulátoru by úvodní obrazovka měla vypadat takto. Dle obrázku i čísla verze v3.04m vlevo dole lze poznat, že se jedná o sloučenou verzi.

 

.... o několik let později, v březnu 2006 vyšly patche, přinášející opravy chyb a chyby nové...
V rámci usnadnění jejich zdlouhavé a na pořadí náročné instalace se vytvořil (a nikdy nezveřejnil :)) tzv Hoper's pack 44.
Tento opravný balík byl určen pro MERGED verzi Il-2 Sturmovik Pacific Fighters ve verzi 3.00m (3.01m, 3.02m), povyšující ji na verzi 4.04m. Obsahoval v sobě patche 3.03m, 3.04m, 4.01m, 4.02m, 4.03m a 4.04m.

.... o několik měsíců později, v prosinci 2006 byla vydána poslední prodejní kompilace: Il-2 Sturmovik 1946. S touto verzí odpadly starosti se sháněním správného pořadí instalování jednotlivých předchozích verzí a spousty opravných patchů - vše už bylo na jednom DVD. Pro její použitelnost (pro hraní přes internet) pak již jen stačilo stáhnout 144,8MB velký patch IL-2 Sturmovik: 1946 v4.08 a tím byla celá instalace dokončená.

Minimálně česká a slovenská šturmácká komunita tajně a pevně doufá, že bude třeba ještě minimálně jeden "opravný" patch - s mapou Slovenska, Š-328 a lítatelnou B-534 ...